تبلیغات
₪♥♥♥بیا تو ترفند ♥♥♥₪ - ترین های کامپیوتر
₪♥♥♥بیا تو ترفند ♥♥♥₪

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ترین های جهان كامپیوتر

 

كوچكترین روبات
كوچكترین روبات دنیا، روبات میكروسكوپی موسیو میكروبات می باشد كه توسط شركت ژاپنی Seiko Epson در سال ۱۹۹۲ ساخته شده است. این روبات كوچك و حساس كمتر از یك سانتی متر قد دارد و وزنش ۵/۱ گرم است. در ساخت آن از ۹۷ قطعه مجزا متعلق به ۲ ساعت مچی استفاده شده است. در یك رقابت بین المللی مكانیزم های میكروسكوپی، جایزه اول به این میكرو بات تعلق گرفت.

بزرگترین موتور جستجو

گوگل با داشتن تقریبا ۴/۲۸۵ میلیارد صفحه این ركورد را به خود اختصاص داده است. این شركت توسط لری پیج و سری جی برین پایه گذاری شده است و اولین دفتر كار آن گاراژی در كالیفرنیا بوده است. این گاراژ در سال ۱۹۹۸ و با چهار كارمند كارش را آغاز كرد.

بزرگترین كتابفروشی آنلاین

سایت آمازون كه پدربزرگ سایت های تجارت اكترونیكی نیز محسوب می شود بزرگترین كتابفروشی دنیا به شمار می رود. در سال ۱۹۹۴ موسس این سایت یعنی جف بزوس دریافت كه اینترنت با رشد سالانه ای تقریبا برابر ۲۰۰ درصد در حال توسعه است. با این حساب ساده وی درهای مجازی كتابفروشی آمازون را در سال بعد به روی ۱۳ میلیون مشتری از ۱۶۰ كشور دنیا باز نمود. كاتالوگ آمازون شامل ۷/۴ میلیون كتاب، سی دی، ویدیو... آن را به عنوان بزرگترین كتابفروشی اینترنتی مطرح می سازد.

گران ترین نام اینترنتی

نام دامنه business.com در اول دسامبر ۱۹۹۹ به مبلغ ۶/۴ میلیون پوند به فروش رسید. فردی ۳۸ ساله با نام مارك این دامنه را در سال ۱۹۹۶ از یك شركت ارائه دهنده خدمات اینترنت در انگلیس با قیمت ۱۵۰ هزار دلار خریده بود. در همان سال فرزند مارك در یك بخت آزمایی در تگزاس ۲۱ میلیون دلار برنده شد.مارك علاوه بر آن كه یك مغز متفكر اقتصادی است یك همسر فداكار نیز به شمار می رود. وی پس از فروختن دامنه گل های الكترونیك eflowers.com به مبلغ ۲۵ هزار دلار و پرداخت ۵۰ سنت به وی برای هر فروش انجام شده در این سایت از مسوولان اداره كننده این سایت قول گرفت تا پایان عمر همسرش هر ماه ۱۲ شاخه گل رز برای وی ارسال كنند. بیشترین صرفه جویی انجام شده در مصرف كاغذ از طریق اینترنت شركت پستی Federal Express در آمریكا بیشترین صرفه جویی در مصرف كاغذ را انجام داده است. این شركت مدعی است كه از هنگام آن لاین نمودن سیستم ردیابی مرسولات خود، سالانه ۲ میلیارد برگ كاغذ صرفه جویی نموده است.
بیشترین سوالات پرسیده شده

به صورت آنلاین در روز ۱۷ ماه مه سال ۱۹۹۷ از آقای Paul McCartney در یك مصاحبه اینترنتی ظرف مدت ۳۰ دقیقه بیش از ۳ میلیون سوال شد. وی در این حضور اینترنتی آلبوم Flaming Pie را معرفی نمود.

سریع ترین رشد یك شركت اینترنتی

سایت Napster كه به اشتراك گذاری فایلهای موسیقی از طریق اینترنت می پرداخت این ركورد را به نام خود ثبت نموده است. این سایت سبب شد شان فانینگ كه موسس آن است خیلی زود به جمع ثروتمندان بزرگ بپیوندد.

اولین اخبار گوی مجازی

در روز ۱۹ آوریل ،۲۰۰۰ آنانوا كه یك زن اخبار گوی مجازی می باشد اولین برنامه اخبار خود را از طریق سایت Ananova.com پخش نمود. آنانوا در حقیقت یك اخبارگوی رایانه ای است كه طوری برنامه ریزی شده است تا شبیه یك گوینده خبر واقعی عمل نماید، بدین ترتیب كه به اخبارهایی كه می گوید به نوعی واكنش احساسی نشان می دهد.

بیشترین دامنه در اینترنت

این ركورد كه در آوریل ۲۰۰۰ ثبت شده است متعلق به كشور آمریكا می باشد. در آن تاریخ از ۱۵۷۱۹۴۶۲ دامنه ثبت شده در اینترنت بیش از ۱۱ میلیون دامنه آمریكایی بوده است.

بزرگترین ارائه دهنده پست الكترونیك

هات میل این عنوان را در اختیار دارد.در آوریل سال ۲۰۰۰ هات میل با بیش از ۶۰ میلیون مشترك به عنوان دارنده این ركورد شناخته شد.

بزرگترین كافی نت

كافی نت شركت Easy Everything در نیویورك، اولین كافی نتی بود كه این شركت در آمریكا افتتاح نمود. این كافی نت ركورد بزرگترین كافی نت را كه پیش از آن در اختیار یك كافی نت دیگر این شركت در لندن بود، از آن خود كرد. این كافی نت در دو طبقه مجزا به تعداد زیادی از كاربران به صورت شبانه روزی سرویس می دهد

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : (-• محمد مهدی •-)

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • چطور بود؟

نویسندگان

http://www.myfapic.mihanblog.com